Lamineerimine.

Miks võiks kleebised katta kaitsekilega? 
Kapslisse lamineerimine ehk taskulaminaadid.

Alljärgnevalt mõned argumendid miks võiks olla vajalik kleebist kaitsekilega katta ehk lamineerida.

Kaitsekilega kleebiseid on lihtsam ja ohutum paigaldada ning puhastada.
Kaitsekile kaitseb ilmastikust (liiv, pori, lumi) ja puhastusvahenditest tuleneva kulumise eest.
Kaitsekile kaitseb ka juhuslike vigastuste eest kleebise pinda.


Ohutusmärgiste puhul on argumendiks puhastamine (puhastusvahend* sisaldab näiteks piiritust, mis lahustab trükivärvi) või abrasiivsed osakesed puhastusvahendites. Ilmastikust või töö spetsiifikast tulenvevate osakeste abrasiivne toime märgisele. Näiteks tolm, liiv, pori ja lumi.


Pildil oleval ohutusmärgisel on vasakpool kaetud kaitsekilega ja parempool mitte. Mõlemat poolt on töödeldud tehnilise piiritusega. Ja alumist osa lihvimisklotsiga.

Sõidukitele on trükitud kleebise lamineerimine väga oluline, sest autokeemi ja aknapesuvahendid sisaldavad etanooli mis lahustavad ja helestavad trüki värvi väga tugevalt.

Lamineerimise kilesi on läikiva, poolmati ja matipinnalisi. Tavalistesse oludesse sobib kõige paremini läkikiv laminaat, sest teda on kõige lihtsam hooldada.
Matt ja poolmatt kleebis sobivad sisustusfotodele meeleoluloomiseks.

Läikiv laminaat jätab värvid säravalt kirkaks. Matt ja poolmatt laminaat ühtlustavad veidi värve ja muudavad toonid pehmemaks.

Põrandakleebiseid valmistades kasutatakse spetsiaalset põrandalaminaati mis on tavapärasest laminaadist paksem, märjaks saades ei muutu libedaks ja talub kõndimist. Põrandalaminaat paigaldatakse üldjuhul siis kui aluskleebis on juba põrandale kleebitud ja ta on trükisest tavaliselt 2-3 cm suurem. Niisketes oludes soovitame lisaks osta vedel silikooni pliiatsi millega servad üle "joonistada", et niiskus ei pääseks laminaadi alla.

Väga keerulistesse tingumustesse on võimalik tellida eriti tugevat ja vastupidavat laminaati ehk KIVIKAITSE

  

*) Kõik puhastusained ei sisalda piiritust ega muid alkoholiühendeid näiteks testid on näidanud, et Mayeri Üldpuhastusaine ei lahusta meie trükitud värve.

 


Taskulaminaadid ehk kapslisse lamineerimine.

Trükis lamineeritakse nii, et laminaadi iga serv ulatud üle servas, moodustub läbipaistev kaitsev ääris trükise serva.
Taskulaminaatidel on kindlad mõõdud.

taskulaminaadid